Rozpoczęły się prace związane z budową ronda przy ul. Witosa i Alei Solidarności

Dzisiaj (10 sierpnia) ruszają prace nad budową ronda na skrzyżowaniu Alei Solidarności z Aleją Witosa i ulicą prowadzącą do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
Ta inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo na tym odcinku i usprawnić ruch na skrzyżowaniu. Zakres prac, jaki czeka opolskich drogowców to roboty drogowe, prace sieciowe, wykonanie oświetlenia, posadzenie zieleni drogowej, a także wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.
Aleja Solidarności od skrzyżowania z ulicą Lwowską do skrzyżowania z Aleją Witosa – będzie zamknięta. Objazd będzie prowadził ulicami Lwowską i Tarnopolską do Alei Witosa. Aleja Witosa będzie zamknięta na jednej jezdni na odcinku około 100 metrów. Dla kierowców dwukierunkowo będzie dostępna jezdnia od strony szpitala. Będą także przestawione przystanki. Jeden z nich będzie się mieścił bezpośrednio przed wjazdem na teren szpitala, natomiast drugi będzie ulokowany przed skrzyżowaniem Alei Witosa z ulicą Tarnopolską.

Prace zakończą się w grudniu br. Koszt inwestycji to około 4,5 miliona złotych.
Źródło: Radio Doxa/ Katarzyna Żurawska-Leśków
Autor: ŁK
Galeria zdjęć:
Najnowsze artykuły
- Minął rok od powodzi. Opolski ZUS podsumował pomoc udzieloną poszkodowanym przedsiębiorcom
- Jarmark Franciszkański (13-14 września 2025). Sprawdź program
- ZUS przypomina uczniom i studentom o terminach związanych z rentą rodzinną
- Jezuici w Opolu świętują beatyfikację abp. Eduarda Profittlicha SJ. Sprawdź szczegóły
- Mammobusy w trasie - skorzystaj i zbadaj piersi