Baner reklamowy dla PPP
sobota, 27 listopada 2021

Rozstanie po sukcesie. ZAKSA bez trenera

 źródło: zaksa.pl

Ostatnie doniesienia ze świata siatkarskich mediów, niestety dla kibiców, znalazły swoje potwierdzenie. Trener mistrzów Europy, Nicola Grbić odchodzi z klubu.

“Klub ZAKSA S.A informuje, że kontrakt z Nikolą Grbiciem, na prośbę szkoleniowca, został rozwiązany. Z powodów osobistych trener mistrzów Europy zdecydował się na powrót do Włoch. Dziękujemy Nikoli za dwa wyjątkowe sezony”– taką informację przekazał Wicemistrz Polski za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

ZAKSA jako Klub i Sebastian Świderski jako prezes zrobili wszystko co było w ich mocy, żebym został tutaj i to jeden z powodów dlaczego to była tak ciężka decyzja. Nigdy nie miałem i prawdopodobnie nie będę miał lepszego doświadczenia jako trener, od tego które miałem w ZAKSIE. Warunki są perfekcyjne, znalazłem „chemię” ze sztabem i zawodnikami – mieliśmy zaufanie do siebie. Zostawianie tego było naprawdę trudne. Ale jeśli mam cofnąć się do słów, dlaczego tak się stało – powiem, że to z przyczyn osobistych, rodzinnych. Wyjaśniłem te powody prezesowi, zawsze byliśmy ze sobą szczerzy dlatego również tym razem postawiłem na to. Muszę przyznać, że spotkałem się z dużym zrozumieniem, nie tego że chcę odejść, ale całej sytuacji.
Nikola Grbić, dla portalu ZAKSY

Serb pracował w Kędzierzynie-Koźlu przez dwa sezony zdobywając z ZAKSĄ Puchar Europy wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski, dwa Superpuchary kraju. Jak podają włoskie media Grbić jest głównym kandydatem do objęcia Sir Sicoma Monini Perugia.

Nikola Grbić jest świetnym, mądrym trenerem, który pracował już w naszym klubie i spisał się wtedy bardzo dobrze. Obiecałem sobie wtedy, że powróci, ponieważ bardzo go lubiłem. Tak się dzieje teraz, a powraca jako mistrz Europy.
Gino Sirci, prezes Perugii dla portalu ivolleymagazine.it.

To nie koniec złych informacji dla sympatyków ZAKSY, bowiem czołowi zawodnicy drużyny są już podobno „po słowie” z klubami PlusLigi. Benjamin Toniutti jest łączony z Jastrzębskim Węglem, a Paweł Zatorski i Jakub Kochanowski według doniesień są na celowniku Asseco Resovii.

autor: TM

Gość w kawiarence

Facebook