środa, 6 lipca 2022

Scena alternatywna. Czy poezja Mickiewicza nadaje się na festiwal?

 fot. IT (zdjęcie archiwalne)

Po latach pandemicznej przerwy opolski festiwal znów odbywa się w czerwcu. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce w dniach 17-20 czerwca. Wiemy już jakie gwiazdy zaprezentują się w tym roku na deskach opolskiego amfiteatru tysiąclecia. 

Ostatni dzień festiwalu to „Scena Alternatywna – Romantyczność”. Organizatorzy zapewniają, że każdy miłośnik ambitnej muzyki i wyrafinowanych dźwięków znajdzie coś dla siebie. Jest to szósta edycja sceny alternatywnej, którą organizuje redakcja TVP Kultura. Koncert ten pełen będzie artystów, którzy porzucili utarty szlak i wybrali twórczość, która wymyka się tradycyjnym kanonom sztuki.

W ostatnim dniu 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu na scenie wystąpią między innymi: Hedone, Wolska, KIWI, Nela, P. Unity oraz String Connection. Zobaczymy też występ Noviki z gościnnym udziałem Skubasa  i Buslava. Z okazji 200. rocznicy pierwszego wydania zbioru „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza tegoroczny koncert uświetnią cytaty utworów wieszcza w interpretacji wybitnego aktora Henryka Talara.

Koncert „Scena Alternatywna – Romantyczność” poprowadzą Novika i Marek Horodniczy.

Źródło: festiwal.opole.tvp.pl
Autor: GP

Facebook