czwartek, 19 maja 2022

Sponsor tytularny Opolskiego Parku Sportu poszukiwany

 źródło: UMO

Po popularnym „Cieplaku” nie pozostało już śladu. Na jego miejscu od 2019 r. budowana jest wielofunkcyjna hala sportowa, która zostanie otwarta jeszcze w tym roku.

Nowy obiekt to przede wszystkim wielofunkcyjna hala sportowa z pełnowymiarowym boiskiem do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną, ale nie tylko. W projekcie znalazło się miejsce również na podwieszaną bieżnię lekkoatletyczną i 15-metrową ściankę wspinaczkową. Wraz z pobliską Stegu Areną budynek będzie tworzyć nowoczesny Opolski Park Sportu.

Opolski Park Sportu
źródło: UMO

W ramach budowy zagospodarowano także teren przylegający do hali. Powstały tam dwa boiska: Orlik ze sztuczną nawierzchnią i otwarte boisko betonowe. Jest też gratka dla miłośników jazdy na rolkach i rowerach, którzy będą mogli pościgać się na pumptracku. Fani wyrzeźbionej sylwetki skorzystają z zewnętrznej siłowni. Projekt przewiduje też powstanie placu zabaw. Jak informują władze miasta, Park połączony zostanie ścieżką rowerową z terenami rekreacyjnymi na osiedlach Malinka i Armii Krajowej.

Całość robi wrażenie, dlatego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił poszukać sponsora tytularnego dla obiektu. Umowa ma obowiązywać co najmniej 5 lat, a wszyscy zainteresowani mogą składać oferty do 27 kwietnia 2021 r. w sekretariacie MOSiR.

O tym, jak przez najbliższe lata będzie się nazywało to kultowe miejsce, dowiemy się pod koniec maja.

Dodatkowe informacje o konkursie można znaleźć tutaj.

źródło: UMO/SI

Facebook