Plac Sebastiana 7
środa, 10 sierpnia 2022

Sportowcy wracają do szkół. Jest też zgoda na praktyki

 źródło: andrea-piacquadio/pexels

Już od poniedziałku uczniowie wrócą na zajęcia, ale tylko do szkół o profilu sportowym. Jest także zgoda na przywrócenie praktyk zawodowych. Lekcje mają się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym.

To znakomita wiadomość dla uczniów, którzy wiążą ze sportem swoją przyszłość. Jest zgoda Ministerstwa Edukacji i Nauki na to, aby od 30 listopada wznowić w szkołach zajęcia sportowe. Dotyczy to lekcji prowadzonych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych sportowych i mistrzostwa sportowego, oddziałach sportowych i oddziałach mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.

Wraca też praktyczna nauka zawodu. Od poniedziałku szkoły zawodowe, centra kształcenia zawodowego oraz placówki kształcenia ustawicznego będą miały możliwość organizowania praktycznych zajęć w grupach przy obowiązku zachowania dystansu. Jest także zgoda na odbywanie praktyk zawodowych u pracodawców.

Pozostałe szkoły, zgodnie z zapowiedzią premiera, pracują w trybie zdalnym aż do 23 grudnia. Następnie przewidziana jest przerwa świąteczna oraz ferie, które będą trwały do 17 stycznia 2021r.

źródło: MEN/JZ

Facebook