piątek, 19 kwietnia 2024

Sportowy weekend. Nasze drużyny zgodnie z przewidywaniami

źródło: FB/ UNI Opole

Pierwsze na wiosnę zwycięstwo Odry Opole i…17. z rzędu siatkarek UNI. Siatkarze Mickiewicza Kluczbork zapewnili sobie udział w rundzie play-off. Coraz bliżej tego celu są koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej.

PIŁKA NOŻNA
Fortuna 1. Liga

Seria 7 meczów bez zwycięstwa zakończyła się w Sosnowcu. Pierwszą dogodną sytuację opolanie mieli w 41. minucie, lecz strzał zza pola karnego Rafała Niziołka z największym trudem odbił Stępniowski. Goście rozpoczęli drugą połowę z większym animuszem, co szybko dało im wymierne korzyści. Stratę Radkowskiego wykorzystało trio Mikinič-Piech-Niziołek. Ostatni z nich zagrał do Konrada Nowaka, który precyzyjnym strzałem obok słupka otworzył wynik. Kolejny gol padł po kolejnym prostym błędzie Radkowskiego. Rzut rożny po jego złym przyjęciu piłki wykorzystał strzałem z bliska Szymon Drewniak. Przedostatnie w tabeli Zagłębie nie potrafiło skonstruować już dogodnej sytuacji do zmiany wyniku.

Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 0:2 (0:0)
(Nowak 49′, Drewniak 60′)

Zagłębie: Stępniowski – Turzyniecki, Ďuriška, Radkowski, Gojny – Mišák (86′ Szwed), Karbowy (46′ Seedorf), Ambrosiewicz, Oliveira (46′ Masłowski), Pawłowski (66′ Małecki) – Sobczak.
Odra: Kuchta – Tabiś, Kamiński, Wypych, Winiarczyk – Nowak (77′ Janus), Trojak, Drewniak, Niziołek (86′ Czapliński), Żak (14′ Mikinič) – Piech.
Żółte kartki: João Oliveira, Sobczak – Wypych, Kamiński, Mikinič

SIATKÓWKA
Tauron 1. Liga

Siatkarze Mickiewicza pomimo pozycji w środku tabeli, nie należą do łatwych przeciwników. Już w pierwszym secie goście pokazali charakter i do końca wywierali presję na zespół z Lubelszczyzny. Kolejna partia również zakończyła się grą na przewagi, a dzięki punktom Dawida Bułkowskiego udało się w niej odnieść zwycięstwo. Avia zrehabilitowała się w następnej rozgrywce. Jej początek był wprawdzie wyrównany, lecz mozolnie budowana czteropunktowa została „dowieziona” do końca. Czwarty set to gra o wszystko. Dopiero w końcówce, większym spokojem i skutecznością wykazali się gospodarze zwyciężając w całym spotkaniu.

Polski Cukier Avia Świdnik – Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:23, 24:26, 25:22, 25:23)

Po zeszłotygodniowej porażce w Jaworznie gospodarze musieli zwyciężyć by odskoczyć od strefy spadkowej. Po bardzo zaciętym pojedynku zainkasowali trzy punkty, a do zwycięstwa poprowadził ich uznany graczem meczu Filip Grygiel.

ZAKSA Strzelce Opolskie – KRISPOL Września 3:1 (27:25, 24:26, 25:23, 25:19)

1. Liga kobiet

Przed meczami „wilczyc” z drużynami z górnej połówki tabeli scenariusz zawsze jest ten sam. Zapowiedzi wyrównanych pojedynków, ciężkich wyjazdów i walki – nie wytrzymują z rzeczywistością. Wszystkie drużyny, niezależnie od zajmowanego miejsca w tabeli, są przez opolanki odprawiane z kwitkiem. Nie inaczej było tym razem. Już w pierwszym secie wynik 21:13 nie zwiastował emocji. Nawet „tradycyjna” zadyszka pojawiająca się w trakcie gry po stronie gospodyń nie zmieniła obrazu meczu. To co straciły, szybko odrobiły w trzeciej odsłonie wygrywając do 16. Ostatnia odsłona to jedynie dopełnienie formalności. Od stanu 17:12 pełna kontrola nad przebiegiem gry zwieńczona meczowym zwycięstwem.

UNI Opole – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 3:1 (25:18, 21:25, 25:16, 25:20)

KOSZYKÓWKA
Suzuki 1. Liga Mężczyzn

Wicelider z Wałbrzycha pewnie pokonał biało-niebieskich. Już od początku spotkania gospodarze pokazali swoją moc. Prowadzenie 21:3 odebrało gościom ochotę do gry. Otrzeźwienie przyszło dopiero po dobrej grze w drugiej kwarcie, która pozwoliła zbliżyć się do Górnika na 3 punkty. Koszykarze z Dolnego Śląska szybko jednak weszli w rytm i systematycznie powiększali przewagę już do końca spotkania dopisując kolejne dwa punkty na swoje konto.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Pogoń Prudnik 84:70 (29:15, 17:28, 23:17, 15:10)

Kolejne ważne zwycięstwo „akademików”. W trudnym spotkaniu w Łowiczu, o zwycięstwie zadecydowała druga połowa oraz Bartosz Jankowski, który po raz kolejny w tym sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony. Na trzy kolejki przed końcem fazy zasadniczej opolan do fazy play-off dzielą dwa zwycięstwa.

KS Księżak Łowicz – Weegree AZS Politechnika Opolska 79:87 (19:20, 22:23, 27:24, 11:20)

FUTSAL
STATSCORE Futsal Ekstraklasa

Zwycięstwo brzeżan może być rozpatrywane jako niespodzianka. Szybko zdobyta bramka zepsuła plany gospodarzy na to spotkanie. Zdołali oni wyrównać przed przerwą, lecz chwile po niej goście dzięki trafieniu Witka ponownie byli lepsi o jednego gola. MOKS grał bez przekonania i nie potrafił już odwrócić losów spotkania. Wygrana przedłużyła matematyczne szansę gości na utrzymanie w Ekstraklasie.

MOKS Słoneczny Stok Białystok – Fit-Morning Gredar Team Brzeg 1:2 (1:1)
Bramki: Boczarski (20 s.) – Rojek (3), Witek (23)

FC Reiter Toruń – Dreman Opole Komprachcice 1:1 (1:1)
Bramki: Jekiełek (6) – Chuva (13)

SHORT TRACK

Jak można było się spodziewać, krajowy czempionat zdominowali liderzy reprezentacji Polski. Natalia MaliszewskaRafał Anikiej reprezentujący Juvenię Białystok, triumfowali zarówno w wieloboju jak również w rywalizacji na dystansach. Drugą „siłą” mistrzostw okazali się reprezentanci AZS Politechniki Opolskiej – Magdalena ZychSebastian Hydzik.

V Mistrzostwa Polski na Dystansach / XXV Mistrzostwa Polski w Wieloboju 12-14.03.2021