Spowodowała kolizję pod wpływem alkoholu
fot. policja.pl
Do 2 lat więzienia grozi 47-letniej mieszkance powiatu brzeskiego za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Kobieta podczas cofania nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w volkswagena. Kiedy poszkodowana wyczuła od właścicielki forda alkohol, jej reakcja była natychmiastowa. Zabrała jej kluczyki i zaalarmowała policjantów. Pamiętaj twoja reakcja może uratować innym życie.
W minioną sobotę policjanci z Brzegu zatrzymali nietrzeźwą właścicielkę forda. Z ustaleń policjantów, którzy zostali skierowani na miejsce interwencji wynika, że 47-latka podczas cofania nie zachowała ostrożności i uderzyła w inny pojazd. Kiedy poszkodowana wysiadła ze swojego volkswagena i nabrała podejrzeń, że właścicielka forda prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu, jej reakcja była natychmiastowa. 20-latka zabrała kluczyki kobiecie i zadzwoniła na numer alarmowy. Policjanci przebadali podejrzewaną i potwierdzili przypuszczenia zgłaszającej. W organizmie miała blisko 2 promile alkoholu.
Kobieta straciła już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Grozi jej teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Nietrzeźwi kierowcy często są również odpowiedzialni za tragiczne zdarzenia, w których inni użytkownicy dróg lub ich pasażerowie tracą zdrowie, a nawet życie.
KPP Brzeg
Najnowsze artykuły
- Nowe kompetencje, nowe wyzwania. Instytut Goduli przedstawia raport „Metropolia przyszłości”
- Budowa nowej trasy pieszo‑rowerowej na Wrocławskiej wchodzi w kolejny etap
- Parking przy ulicy Ozimskiej wkrótce ponownie otwarty. Co się zmieni?
- Kończy się ważny termin dla rodziców. Chodzi o 800 plus
- Jubileuszowy Festiwal Książki Opole 2026. Trzy dni spotkań autorskich, targów i koncertów



