wtorek, 19 stycznia 2021

Stadion Odry Opole za trzy lata? Ratusz szuka wykonawcy

 Źródło: UM Opola

Czy zapowiadana od kilku lat inwestycja w końcu nabierze realnych kształtów? Ogłoszono przetarg na budowę stadionu przy ul. Północnej.

Od ponad 3 lat władze miasta pracują nad projektem budowy stadionu miejskiego. Kolejnym krokiem przybliżającym wszystkich kibiców do nowego obiektu jest ogłoszenie przetargu na jego budowę. Podmiotem odpowiedzialnym za realizację inwestycji będzie Zakład Komunalny.

Według wstępnych szacunków, zwycięzca przetargu będzie miał 3 lata na wybudowanie obiektu. Jak zaznaczają władze miasta, ogłoszenie przetargu nie jest jednoznaczne z poznaniem terminu rozpoczęcia prac.

Projekt stadionu Odry Opole
Źródło: UM Opola

Według optymistycznych szacunków podpisanie umowy z wykonawcą może nastąpić w połowie 2021 roku. Obiekt ma spełniać wymogi III kategorii UEFA, będzie posiadał m.in. 11.5 tys. zadaszonych miejsc i według założeń ma być impulsem do rozwoju Odry Opole.

Niepokój kibiców może budzić fakt, że zapowiedzi budowy obiektu nie znalazły do tej pory urzeczywistnienia w miejskim budżecie. Po stronie wydatków na najbliższe 12 miesięcy nie planuje się inwestycji w nowy stadion. Przedstawiciele opolskiego ratusza tłumaczą jednak, że budżet jest elastyczny, a poprawa finansów miasta poskutkuje umieszczeniem stosownego zapisu w dokumencie.

Projekt stadionu Odry Opole
Źródło: UM Opola

Warto przypomnieć, że budowa stadionu miejskiego wiąże się ściśle z powstaniem długo zapowiadanego aquaparku. Ma on być zlokalizowany na terenach obecnego stadionu przy ulicy Oleskiej. Inwestycja nie będzie jednak realizowana przed 2024 rokiem, dopóki piłkarze nie przeniosą się na murawę przy ul. Północnej.

Projekt stadionu Odry Opole
Źródło: UM Opola

Po szczypiornistach Gwardii, także piłkarze Odry mają szansę rywalizacji na nowoczesnym obiekcie. „W kolejce” na wymarzoną infrastrukturę wciąż czekają żużlowcy Kolejarza. Żużel jest bardzo popularną dyscypliną w mieście i regionie, o czym dobitnie świadczy frekwencja na trawiastych trybunach przy ul. Wschodniej.

Autor: TM

Gość w kawiarence

Facebook