poniedziałek, 21 czerwca 2021

Stawiasz na nowoczesne rozwiązania komunikacyjne? Ta dotacja jest dla Ciebie

 źródło: thisisengineering/pexels

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ogłosiło nabór wniosków na dofinansowanie nowoczesnych technologii teleinformatycznych. Do rozdania są aż 2 mln złotych. To przedostatni nabór dla opolskich firm w obecnej perspektywie unijnej.

W ramach naboru pt. „Wsparcie TiK w przedsiębiorstwach” opolscy przedsiębiorcy mogą otrzymać dotację na nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne. Chodzi np. o informatyczne systemy obsługi klientów czy układy informatyczne i komunikacyjne usprawniające działalność przedsiębiorstw.

To idealny nabór na obecny czas, zdominowany przez pandemię, która już w dużym stopniu wymusiła przeniesienie kontaktów, także biznesowych, do wirtualnej przestrzeni. Mamy nadzieję, że choć dla części przedsiębiorców z naszego regionu będzie on szansą, aby wdrożyć rozwiązania informatyczne, które pozwolą wyjść naprzeciw tym wyzwaniom.
Szymon Ogłaza, członek zarządu woj. opolskiego

Zgodnie z regulaminem naboru, rozwiązania mają dotyczyć poprawy współpracy między firmami (B2B); służyć wsparciu procesów informatyzacji wewnętrznej przedsiębiorstw, wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologicznych i organizacyjnych dla zmodernizowania bieżącej działalności firm (B2E) oraz wykorzystaniu najnowszych osiągnięć dla prowadzenia procesów modernizacyjnych w firmach, czy wykorzystaniu takich nowinek w relacjach między przedsiębiorcą, a klientem (B2C).

O pieniądze mogą się starać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa opolskiego. Minimalna kwota dotacji to 50 tysięcy złotych, maksymalna – 300 tysięcy złotych. Łącznie do rozdania są aż 2 miliony złotych.Wnioski w formie eletronicznej i papierowej można składać od 23 do 30 listopada 2020 w siedzibie Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Nabór zostanie rozstrzygnięty do maja przyszłego roku.

Więcej informacji o naborze znajduje się na stronie OCRG.

źródło: OCRG/IT

Gość w kawiarence

Facebook