niedziela, 16 stycznia 2022

Sukces służb. Przejęły 32 tony tytoniu i ponad 300 krzewów konopi

 Materiał foto: CBŚP, KAS i SG

To była wspólna akcja funkcjonariuszy CBŚP, KAS, SG i KPP w Ostrzeszowie, a swoje działania prowadzili m.in. na Opolszczyźnie. Mundurowi przejęli ogromne ilości tytoniu, 324 krzewy konopi, papierosy i narkotyki. Aresztowali 7 osób.

Szerokozakrojone działania służb były prowadzone w województwach: łódzkim, mazowieckim, opolskim i wielkopolskim. Sprawa ma dwa wątki.

Pierwszy z nich dotyczy nielegalnej produkcji tytoniu. W województwie opolskim w pomieszczeniach gospodarczych znajdowały się maszyny do krojenia i suszenia tytoniu. W województwie łódzkim z kolei, w ukrytym w hali magazynie oraz na naczepach samochodów znajdowało się łącznie ponad 32 tony tytoniu. W pomieszczeniach na terenie województwa mazowieckiego były gilzy i worki z tytoniem. Według wstępnych szacunków Skarb Państwa był narażony na straty rzędu ponad 27 mln zł. Funkcjonariusze zatrzymali 5 osób oraz zabezpieczyli mienie o wartości 235 tysięcy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze CBŚP z Warszawy i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu. Zatrzymanym przedstawiono już zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i karnoskarbowe. Podejrzani zostali już tymczasowo aresztowani.

Drugi wątek dotyczy nielegalnej produkcji marihuany. Policjanci odkryli na terenie woj. wielkopolskiego plantację konopi. W dużej hali magazynowej rosły aż 324 krzewy. Oprócz roślin, zabezpieczono również gotową marihuanę. W tym przypadku zatrzymano 2 mężczyzn, dodatkowo jeden z nich miał przy sobie amfetaminę.

Wyjaśnieniem tej sprawy zajmują się policjanci z Ostrzeszowa, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie. Podejrzani usłyszeli już zarzuty dotyczące uprawy konopi innej niż włóknista. W tym przypadku również sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych.

nielegalny tyton
Materiał foto: CBŚP, KAS i SG
susz_nielegalny_narkotyki
Materiał foto: CBŚP, KAS i SG
marihuana
Materiał foto: CBŚP, KAS i SG
źródło:CBŚP

Facebook