Plac Sebastiana 7
czwartek, 11 sierpnia 2022

Święto piłki na Oleskiej. Odra podejmuje Wisłę Kraków

Odra - Wisław źródło: pl-pl.facebook.com/odraopole

Kiedy na boisku jest pełno wody? Gdy Wisła gra z Odrą. Ten zakurzony dowcip biorąc pod uwagę prognozy meteorologiczne nie będzie miał przełożenia na rzeczywistość. Jak zatem będzie pod względem sportowym, czy więcej będzie „lania wody” czy ognia w dzisiejszej konfrontacji przekonamy się już wieczorem.

Prowadzona przez Jerzego Brzęczka Wisła po niezbyt udanej inauguracji rozgrywek wróciła na właściwe tory, które mają ją doprowadzić do Ekstraklasy. Zwycięstwa z Arką i Resovią wywindowały krakowian na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Odra znajduje się na jej przeciwnym biegunie bez zwycięstwa, z zerowym dorobkiem opolanie są ostatnim zespołem w stawce.

Mecz z pewnością elektryzuje fanów Niebiesko-Czerwonych, w kasach pozostały już resztki biletów więc na brak wsparcia piłkarze narzekać nie mogą.

Trudnego meczu spodziewa się także były selekcjoner:

Miejsce w tabeli i brak punktów z całą pewnością nie odzwierciedla potencjału Odry. Dotychczasowe spotkania z dobrymi przeciwnikami i liczba stworzonych sytuacji pokazuje, że w minionym sezonie ta drużyna nieprzypadkowo do końca biła się o awans do Ekstraklasy. W analizach przedmeczowych zwracaliśmy uwagę na to, że Odra jest zespołem nieobliczalnym, szczególnie w ofensywie i nie mam żadnych wątpliwości, że przed nami kolejne trudne zadanie
Jerzy Brzęczek, szkoleniowiec Wisły Kraków

Początek spotkania o godzinie 20:30.

 

autor: TM

Facebook