Baner reklamowy dla PPP
sobota, 27 listopada 2021

Symboliczny mural Uniwersytetu Opolskiego jest już gotowy!

 źródło: Uniwersytet Opolski

Mural symbolizujący konsolidację Uniwersytetu Opolskiego z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową. Można go oglądać przy ul. Katowickiej. 

Dzieło zostało stworzone przez artystów z krakowskiej firmy “Klawy projekt” i znajduje się na budynku uniwersyteckim przy ulicy Katowickiej 68. Malunek zawiera elementy nawiązujące do symboliki wydziałów Uniwersytetu Opolskiego oraz dwie postaci w geście powitania.

Mural zajmuje powierzchnię prawie 320 metrów kwadratowych, ma blisko 20 metrów wysokości i 16 szerokości. Te imponujące, kolorowe dzieło ma przypominać ten ważny moment, jakim dla uczelni była konsolidacja.

Mural to zwieńczenie projektu konsolidacji Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Uniwersytetu Opolskiego. To proces, który trwał przez kilka lat, był bardzo wielowymiarowy i w większości zadań niewidoczny. Chcieliśmy, żeby ten bardzo ważny moment dla Uniwersytetu Opolskiego został zaznaczony w przestrzeni miejskiej, stąd pomysł na mural na jednej ze ścian budynku, który pełnił funkcję m.in. akademika PMWSZ.
Maciej Kochański, rzecznik UO
źródło: Uniwersytet Opolski

Gość w kawiarence

Facebook