środa, 22 września 2021

Szczepienia na piknikach i Festiwalu Opolskich Smaków

Od 12 sierpnia wszyscy chętni będą mogli się zaczepić w galerii handlowej na placu Kopernika. Preparaty Pfizera i Johnson&Johnson będzie można przyjąć też w weekend na wojskowych piknikach.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu poinformował, że od 12 do 15 sierpnia z możliwości szczepień będzie można skorzystać po raz pierwszy w galerii Solaris Center. Wybór tego miejsca jest nieprzypadkowy, bo właśnie na placu Kopernika będzie się odbywał w ten weekend Festiwal Opolskich Smaków. Punkt będzie czynny codziennie od 9:00 do 20:00, natomiast w niedzielę nieco krócej od 11:00 do 14:00. Oprócz tego przy stanowisku opolskiego oddziału NFZ będą wydawane karty EKUZ, pojawi się możliwość założenia Internetowego Konta Pacjenta czy potwierdzenia Profilu Zaufanego.

Ponadto szczepienie będzie można przyjąć na piknikach wojskowych „Zostań żołnierzem RP” w Kluczborku (14 sierpnia) i w Brzegu (15 sierpnia). W specjalnych namiotach pojawią się medycy ze 116. Szpitala Wojskowego z Opola, którzy podadzą Państwu wybrany preparat.

Jak wynika z oficjalnych, rządowych danych w Polsce w pełni zaszczepionych jest ok. 18 mln osób.

Gość w kawiarence

Facebook