Szkolenia dla seniorów nad zalewem
fot. KPP Namysłów
Celem spotkania było utrwalenie wiedzy seniorów jak uchronić się przed oszustami wyłudzającymi pieniądze oraz omówienie nowinek w przepisach ruchu drogowego. Nie zabrakło również tematu bezpieczeństwa nad wodą.
Spotkanie z seniorami odbyło się nad zalewem w Michalicach. Przy pięknej pogodzie policjanci mieli czas na rozmowę i wytłumaczenie seniorom, jakich sposobów dopuszczają się oszuści, aby okraść osoby starsze i samotne, często z oszczędności całego życia.
Sytuacje zaaranżowane przez przestępców, mają przeróżne scenariusze: od popularnej metody „na wnuczka” po bardziej wyrafinowane sposoby: na rzekomego funkcjonariusza służb mundurowych, pracownika socjalnego czy pracownika banku. Dlatego tak ważne jest edukowanie osób starszych o najpopularniejszych metodach działania oszustów, aby nie stali się ich kolejną ofiarą.
Podczas spotkania nie mogło zabraknąć czasu na omówienie prowadzonych remontów i zmian organizacji ruchu na namysłowskich drogach oraz omówienie znowelizowanych przepisów w ruchu drogowym. Na koniec policjantka zajmująca się profilaktyką omówiła tematykę bezpieczeństwa nad wodą.
Najnowsze artykuły
- Uwaga kierowcy! Most Zamkowy wraca na swoje miejsce. Sprawdź utrudnienia
- Hubertowiny Opolskie 2025 – święto tradycji i wspólnoty
- Ozimska Park w Opolu z nową częścią handlową - 18 października oficjalne otwarcie
- Nadleśnictwo Opole zaprasza na spacer z leśnikiem! Sprawdź szczegóły
- Ruszyły konsultacje w sprawie ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu. Sprawdź szczegóły



