poniedziałek, 21 czerwca 2021

Szpital w Korfantowie odciąży placówki covidowe

 źródło: OCR

Już na początku przyszłego tygodnia do placówki trafią pierwsi pacjenci, skierowani tam ze szpitali jednoimiennych. Opolskie Centrum Rehabilitacji ma je odciążyć w najtrudniejszym okresie.

Z informacji przekazanych przez wojewodę opolskiego wynika, że OCR będzie przyjmować pacjentów przez około trzy tygodnie. Jeśli znajdą się chętni do pracy lekarze, do placówki trafi maksymalnie 150 pacjentów. W Korfantowie będą leczone osoby, które już nie zarażają, ale wymagają w dalszym ciągu specjalistycznej pomocy. Dzięki takiemu rozwiązaniu szpitale jednoimienne zyskają miejsce dla chorych, przywiezionych bezpośrednio z domu w najgorszej fazie choroby.

Uruchamiamy Korfantów jako strategiczną rezerwę łóżkową województwa opolskiego. To są pacjenci po trzynastej dobie terapii w szpitalu tymczasowym. Jeżeli w takim szpitalu znajduje się pacjent, który jest tam poddawany terapii tlenowej czy innej już 13. dni, to konsultant wojewódzka ds. chorób zakaźnych, konsultant ds. pulmonologii i ds. interny opracowali bardzo skrupulatny zakres procedur do kwalifikacji takiego pacjenta do ewentualnego przewiezienia do szpitala w Korfantowie. Po uzyskaniu kwalifikacji pacjent trafia do Korfantowa po to, żeby kontynuować terapię. Trafia tam z wypisem, na którym znajduje się szczegółowy wykaz leków, które powinien pobierać.
Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski

Szpital w Korfantowie ma odciążyć placówki covidowe w najtrudniejszym czasie, który, zdaniem władz województwa właśnie nadchodzi.

Zwiększamy bazę dla potrzebujących w województwie opolskim. Sytuacji większej liczby zachorowań spodziewamy się w tym, przyszłym i następnym tygodniu. Wtedy sytuacja będzie trudniejsza.
Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski

Obecnie trwa proces przystosowania OCR do wymogów pacjentów pocovidowych. Urzędnicy opracowują także procedury przewożenia pacjentów do Korfantowa. Dla maksymalnego bezpieczeństwa przewóz chorych ma się odbywać karetkami transportowymi.

autor: SI

Gość w kawiarence

Facebook