niedziela, 16 stycznia 2022

Szpitale przy ulicy Katowickiej w Opolu już połączone

 źródło: UMWO

Opolskie Centrum Onkologii połączyło się ze Szpitalem Wojewódzkim w Opolu specjalnym łącznikiem. Inwestycja kosztowała ponad 12 milionów złotych.

Choć najbardziej efektownym punktem inwestycji jest łącznik, czyli 70-metrowa estakada pomiędzy szpitalami, która dała m.in. możliwość wykorzystywania łącznego potencjału obu bloków operacyjnych, to elementów rozbudowy jest dużo więcej. W Opolskim Centrum Onkologii zbudowano trzykondygnacyjny budynek na potrzeby działalności izby przyjęć, oddziału chirurgii onkologicznej oraz oddziału ginekologii onkologicznej. W Szpitalu Wojewódzkim z kolei rozbudowano budynek pulmonologii dla punktu pobrań laboratorium, wybudowano salę dydaktyczną oraz rozbudowano pawilon diagnostyczno-zabiegowy dla potrzeb ambulatoryjnej hematologii. Zakupiono także dodatkowe wyposażenie medyczne.

Będzie można pacjenta operowanego w części onkologicznej przetransportować do oddziału intensywnej terapii szpitala wojewódzkiego. Nie trzeba budować dodatkowego oddziału. Tak samo możemy korzystać z tomografu niskoemisyjnego w szpitalu onkologicznym.
Renata Ruman-Dzido, prezes Szpitala Wojewódzkiego
Dla nas ważne jest także to, że udało nam się też postawić nowe pomieszczenia dla izby przyjęć dla naszego szpitala. Wyprowadzimy też wszystkie miejsca, które nie są przeznaczone do leczenia chorych poza oddział szpitalny i dzięki temu zwiększymy liczbę łóżek.
Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii
Cieszę się, bo to nie tylko inwestycja w mury, ale przede wszystkim lepsze funkcjonowanie obydwu szpitali. To lepsze wykorzystanie potencjału lokalowego, kadrowego, a może się okazać, że i finansowego, otrzymywanego z NFZ-u, bo nie będzie potrzeby angażowania np. karetek do przewożenia pacjentów.
Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego

Całkowita wartość wspólnego projektu Szpitala Wojewódzkiego  i Opolskiego Centrum Onkologii to prawie 12 milionów 160 tysięcy złotych. Z tego dofinansowanie unijne wyniosło prawie 5,5 mln zł, zaś 4 mln zł pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Resztę dołożył samorząd województwa.

onkologia_remont
źródło: UMWO
źródło: UMWO

Facebook