Baner reklamowy dla PPP
czwartek, 21 października 2021

Szykują się 18. Dni Kultury Niemieckiej. Co w programie?

 plakat wydarzenia

To będzie prawdziwa kulturalna uczta dla fanów kultury niemieckiej. Trzeba pamiętać, że Opolszczyzna to wyjątkowy region, w którym mieszka wielu przedstawicieli Mniejszości Niemieckiej. Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim wraz z partnerami zaprasza zatem w październiku na koncerty, warsztaty, wystawy czy spotkania.

Choć oficjalna inauguracja 18. Dni Kultury Niemieckiej odbędzie się 8 października w Filharmonii Opolskiej, to pierwsze wydarzenie będzie miało miejsce już 1 października. TSKN zaprasza na spotkanie autorskie i prezentację publikacji „Kwestia niemiecka na Górnym Śląsku”.

W programie tegorocznych Dni Kultury są m.in. koncerty: Jazzcombo OnCue, Piotra Lempy, Oskara Koziołek-Goetza & Pauliny Garlińskiej czy wystawy: „1919-1922. Spór o Górny Śląsk. Plebiscyt i podział regionu”, „W kręgu kultury niemieckiej”, „Obcy Heimat? Śląsk 1945 roku i w latach powojennych”. Organizatorzy zapraszają też na spotkanie autorskie z Krzysztofem Ogioldą, autorem książki: „Jubileuszowe rozmowy na 30-lecie TSKN na Śląsku Opolskim (1990-2020)” oraz na wydarzenia dla dzieci i młodzieży: „Krecik jesienią – Moje kamishibai” czyli teatrzyk opowieści. Będzie też gra miejska, zajęcia biblioteczne, warsztaty plastyczne, konkurs recytatorski, debata młodzieżowa i wiele innych. Dni Kultury Niemieckiej zakończą się koncertem zespołu Polish Brass Trio 29 października.

Program Dni Kultury Niemieckiej dopasowany jest do osób w różnym wieku. Łącznie zaplanowano ponad 40 wydarzeń w 11 miejscowościach województwa opolskiego. Część z nich będzie można śledzić również w sieci na profilu https://www.facebook.com/DeutscheMinderheitInOppeln.

Cały program 18 Dni Kultury Niemieckiej można znaleźć na stronie www.skgd.pl.

źródło: TSKN

Reklama

Gość w kawiarence

Facebook