Jak informowaliśmy w minionym tygodniu, do Opola przybyły w częściach największe elementy wielkogabarytowej maszyny TBM, która wydrąży tunel na budowanym odcinku S19 koło Rzeszowa.
Od wczoraj (9.11) w Opolskim Oddziale NFZ działa system nawigacyjno-informacyjny TOTUPOINT. To kolejne udogodnienie dla osób ze szczególnymi potrzebami poprawiające dostępność do naszej siedziby.
To pierwsza taka inicjatywa w naszym mieście. Wydarzenie rozpoczęło się wczoraj (7.11) i potrwa jeszcze cały dzisiejszy dzień w Stegu Arenie. W tragach biorą udział m.in. wystawcy, którzy prezentują sprzęt i technologie usprawniające życie osób niepełnosprawnych w życiu codziennym. W programie zaplanowane są również panele dyskusyjne poświęcone kwestiom dostępności.
Wydarzenie odbędzie się 7 i 8 listopada. To jedna z pierwszych tego typu imprez w Polsce w całości poświęcona dostępności w wielu obszarach. Zamierzeniem jest pokazanie rozwiązań i możliwości niwelujących bariery, na jakie natrafiają osoby z niepełnosprawnościami w codziennym życiu.
43-letni mieszkaniec Nysy został aresztowany po tym, jak usłyszał zarzuty pedofilskie. Miał on proponować małoletniej osobie obcowanie płciowe oraz udostępniać treści pornograficzne. W związku z tym, że podejrzany odbywał już karę więzienia za podobne przestępstwo, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Do tej pory z usług globalnego gracza na rynku przejazdów samochodowych można było korzystać w 19 lokalizacjach w Polsce. W tym tygodniu platforma rusza w trzech nowych miastach: Opolu, Legnicy oraz Zielonej Górze.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej
przeglądarki.