czwartek, 19 maja 2022

Talentownia ma 14 dni na wyprowadzkę ze swojej siedziby

 fot. Radio Doxa

Fundacja Kwitnące Talenty działająca dotychczas na terenie lodowiska Toropol zakończyła wczoraj (12.01) swoją działalność w pomieszczeniach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

To pokłosie konfliktu pomiędzy urzędem miejskim w Opolu i Talentownią. MOSiR wypowiedział wczoraj umowę na dzierżawę powierzchni.

Wczoraj o 12:00 miało odbyć się spotkanie z Prezydentem. Zapowiadane od dawna spotkanie również w mediach przez władze miasta. Prezydent (Arkadiusz Wiśniewski) na spotkanie nie przyszedł - tak jak się umówiliśmy. Nie rozumiemy dlaczego tak długo zapowiadane spotkanie z Prezydentem nagle nie odbyło się. Na spotkaniu był Dyrektor MOSiRu, który wręczył nam wypowiedzenie umowy, bez chęci rozmowy, bez chęci dialogu, bez chęci wysłuchania.
czytamy na profilu społecznościowym Talentowni

Talentownia musi opuścić pomieszczenia MOSiRu w ciągu 14 dni.

- Gdzie mamy przenieść teraz wszystkie nasze zasoby? Jak mamy wspierać dalej potrzebujących? Poza tym miasto nie zamierza nam zaproponować jakiegokolwiek lokalu. Mimo wcześniejszych zapewnień. Wczoraj mieliśmy też spotkanie z dziećmi z Domu Dziecka. One bardzo martwiły się o to co dalej z naszymi wspólnymi aktywnościami. Dzieci pytały co dalej będzie z Choinka Życzeń w tym roku, co będzie z Programem Rozwoju Talentów oraz innymi przedsięwzięciami dla potrzebujących.
czytamy dalej w komunikacie

Na wczorajszej konferencji prasowej do sprawy odniósł się Marcin Sabat, dyrektor MOSiR w Opolu.

Umowa nie przewidywała podnajmowania użytkowanego przez fundację innym podmiotom, a zdaniem władz MOSiR-u właśnie do takich sytuacji dochodziło. Warunki umowy były nagminne naruszane. MOSiR był okłamywany jeśli chodzi o działalność fundacji i „Talentowni”.
Marcin Sabat

Misją Fundacji Kwitnące Talenty jest pomoc młodym w odkrywaniu i rozwijaniu talentów. Opolska Fundacja słynie z takich pomysłów jak Lodówka Skarbów, Choinka Życzeń, Zajączek Marzeń, czy Program Rozwoju Talentów dla dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności.

źródło: Radio Doxa/ Facebook/TALENTOWNIAopole

Facebook