niedziela, 16 stycznia 2022

Talentownia straci dotychczasową siedzibę. Co to oznacza?

 źródło: Radio Doxa

W czerwcu skończy się umowa najmu lokalu, w którym siedzibę ma Fundacja Kwitnące Talenty. Miasto Opole ma inne plany na zaaranżowanie tej przestrzeni w budynku lodowiska Toropol.

Fundacja Kwitnące Talenty słynie z takich pomysłów jak Lodówka Skarbów, Choinka Życzeń, Zajączek Marzeń, czy Program Rozwoju Talentów dla dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności.

Wiadomość o tym, że miasto nie przedłuży nam umowy najmu była poważnym ciosem. Dostaliśmy informację to tym, że miasto nie przedłuży nam umowy najmu tego lokalu. To jest dla nas bardzo zaskakujące, ponieważ w rozmowie przeprowadzonej dwa i pół roku temu ustaliliśmy, że jeżeli będziemy działać aktywnie, to Talentownia będzie mogła w tym miejscu funkcjonować.
Piotr Koziol, prezes Fundacji Kwitnące Talenty

Umowa na wynajem lokalu przy ul. Barlickiego była podpisana na czas określony.

Wychodząc naprzeciw Fundacji wysłaliśmy siedem miesięcy przed końcem umowy pismo, które o tym przypomina. Chcemy przywrócić temu miejscu jego sportowo-rekreacyjny charakter. Czyli takie funkcje, które z definicji wpisane są w intencje, w sam pomysł wybudowania takiego obiektu.
Przemysław Zych, wiceprezydent Opola

Umowa najmu lokalu zajmowanego obecnie przez Talentownię kończy się w czerwcu 2022 roku. Fundacja Kwitnące Talenty przygotowała petycję w obronie swojego lokalu, którą można podpisać poprzez stronę facebookową Talentowni oraz w samej siedzibie fundacji.

źródło: Radio Doxa

Facebook