Baner reklamowy dla PPP
niedziela, 28 listopada 2021

To festiwal pyszny, zdrowy i wegański!

 plakat imprezy

Już w najbliższą niedzielę przy ulicy Barlickiego powstanie raj dla roślinożerców, ale nie tylko. Zaproszenie na Festiwal Wege skierowany jest do wszystkich tych, dla których ważna jest dbałość o środowisko, empatia do zwierząt oraz zrównoważony rozwój.

To już trzecia edycja Festiwalu Wege w Opolu. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę od 10:00 do 17:00. Stoiska będą ustawione w plenerze obok opolskiego Amfiteatru oraz w Talentowni przy ul. Barlickiego 13. Wegańskie przekąski, posiłki, ciasta i napoje przygotuje 26 wystawców.

Będą z nami organizacje pozarządowe m.in. Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Fundacja Fioletowy Pies, Fundacja VIVA z Warszawy. Gorącą Masala Chai na migdałowym mleku przygotuje Herbaciarnia Masala. Wegańskie, pyszne, zdrowe i naturalne jedzenie przygotuje dla nas San Ekobar. Wyjątkowe specjały, pyszne i zdrowe specjały zrobi dla nas Samsara. Cascara będzie miała kawę z różnych stron świata, ale także kawy aromatyzowane jak np. Gorące maliny, czy pomarańcze w czekoladzie. Znajdziecie u niego również Yerba Mate i wszystkie potrzebne akcesoria do jej picia. Wyśmienite i soczyste sushi wege zagości na Festiwalu. Specjalnie na tą okazję przygotuje je Sushi Maki. Będą oczywiście warzywa i owoce oraz przetwory. Zioła, oleje, octy owocowe, kwiaty, biżuteria oraz ozdoby wege. Dodatkowo pyszne koktajle z warzyw i owoców.
Piotr Koziol, prezes Fundacji Kwitnące Talenty

Oprócz pysznych degustacji na odwiedzających czekają prelekcje oraz rozmowy z przedstawicielami organizacji pozarządowych m.in. VIVA! Z Warszawy, która wydaje magazyn Wege, Otwarte Klatki, Fundacja Fioletowy Pies, KWIK, czyli Kiosk Wegańskiej Informacji Konsumenckiej, Anonymous. Zaplanowane są qiuzy i zabawy dla dzieci, prelekcje na temat zdrowia, eko, zero waste, wege i działań pro zwierzęcych, itp.

Gość w kawiarence

Facebook