środa, 6 lipca 2022

Tragiczny wypadek na A4. Nie żyje kierowca busa

wypadek_a4 fot. Opolska policja

Kierowca samochodu osobowego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył ciężarowej Scanii. Niestety w wyniku silnego uderzenia poniósł śmierć na miejscu. 

We wtorek 21 czerwca około godziny 8:30 do Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich dotarło zgłoszenie o wypadku na autostradzie A4 w kierunku Katowic. Przybyli na miejsce funkcjonariusze stwierdzili, że 45-letni kierowca renault nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył ciężarówki za kierownicą, której siedział 36 letni kierowca.

Niestety 45-latek kierujący renault w wyniku silnego uderzenia został zakleszczony w pojeździe i zamarł na miejscu. Przez kilka godzin policjanci z pionu dochodzeniowo – śledczego pracowali na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora by ustalić przyczyny śmierci mieszkańca Tarnowskich Gór.

Policja apeluje – autostrada to droga, na której dopuszczalna prędkość wynosi 140 km/h dla samochodów osobowych. Pamiętajcie, że droga hamowania przy takiej prędkości jest znacznie dłuższa, dlatego apelujemy o zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego.

Zgodnie z przepisami, które obowiązują od czerwca 2021 roku, kierujący pojazdem podczas przejazdu autostradą i drogą ekspresową jest obowiązany zachować minimalny odstęp między pojazdem, którym kieruje, a pojazdem jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę. Przepisu tego nie stosuje się podczas manewru wyprzedzania.

wypadek_a4
fot. Opolska policja
wypadek_a4
fot. Opolska policja

Źródło: Opolska Policja
Autor: GP

Facebook