Plac Sebastiana 7
środa, 10 sierpnia 2022

Trwa 32. Międzynarodowy Kurs Muzyczny w Opolu

 fot. Pixabay.com

Muzyka klasyczna po raz kolejny udowadnia swoją ponadczasowość. Wczoraj (02.08) w Opolu rozpoczął się 32 Międzynarodowy Kurs Muzyczny. W wydarzeniu udział wziąć mogą uczniowie oraz studenci szkół muzycznych z Polski i zza granicy. W tym roku zapisało się na niego ponad 90. uczestników i uczestniczek z Turcji, Niemiec, Japonii oraz innych części świata. Wśród nich są zarówno dzieci jak i dorośli.

Czas wakacji zawsze jest takim okresem dla muzyków, gdzie łączy się odpoczynek z poszerzaniem horyzontów, a żeby ciągle rosnąć w sobie i rozwijać się jako artyści. Międzynarodowy Kurs Muzyczny są to jedenastodniowe warsztaty muzyczne- taki kurs mistrzowski, podczas którego młodzi muzycy pod okiem wykładowców akademickich kształcą swoje umiejętności przyjeżdżając na indywidualne lekcje.
Maciej Lamm, kierownik organizacyjny Międzynarodowego kursu Muzycznego
To oczywiście bardzo ciekawe wydarzenie, bo ma się do czynienia z różnymi uczestnikami. Jest w tym zabawa, ale też i ciężka praca, bo są to intensywne lekcje.
Hubert Rutkowski, profesor Wyższej Szkoły Muzycznej i Teatralnej w Hamburgu w Niemczech i wykładowca podczas tegorocznej edycji kursu
Byłam tu już w zeszłym roku. Przyjechałam z konkretnymi planami, czyli pograć trochę na koncertach i przygotować nowy materiał na studia. Także początek pracy – czas start! Przyjeżdżamy tutaj, żeby się kształcić, w moim przypadku w grze na skrzypcach. Ale poznajemy też nowych ludzi, możemy uczestniczyć w koncertach wykładowców.
Natalia Szymańska, uczestniczka kursu

Międzynarodowy Kurs Muzyczny potrwa do piątku 12 sierpnia. W ramach wydarzenia organizatorzy i uczestnicy zapraszają nas na codzienne koncerty w różnych miejscowościach naszego regionu. Każdy może wziąć w nich udział, a wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Źródło: Radio Doxa/ Maciej Wójtowicz

W ramach kursu 3 sierpnia o godzinie 20:00 w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego przy ul.  Ozimskiej 10 w Opolu odbędzie się „Koncert na tarasie”. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Szczegóły wydarzeniu w linku tutaj.

koncert
materiał organizatora

Facebook