środa, 6 lipca 2022

Trzeci dzień festiwalu. 70 – lecie Telewizji Polskiej

 fot. IT (zdjęcie archiwalne)

Po latach pandemicznej przerwy opolski festiwal znów odbywa się w czerwcu. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce w dniach 17-20 czerwca. Wiemy już jakie gwiazdy zaprezentują się w tym roku na deskach opolskiego amfiteatru tysiąclecia. 

Niedzielny wieczór to czas kolejnego jubileuszu. O godz. 20:15 rozpocznie się koncert zatytułowany „Tych lat nie odda nikt – 70 lat Telewizji”. Wystąpią w nim największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej ostatnich 70 – lat. Na scenie nie może oczywiście zabraknąć królowej polskiej piosenki Maryli Rodowicz, która od lat bawi publiczność zgromadzoną w Opolu swoimi nieśmiertelnymi przebojami.

Telewizja Polska swój pierwszy program wyemitowała 25 października 1952 roku. Od tamtego czasu całe pokolenia Polaków mocno zżyły się z bohaterami filmów, seriali czy teleturniejów. Zwłaszcza w czasach głębokiej komuny telewizja była często jedyną rozrywką i oknem na świat. Pomysłodawcy koncertu będą wracać wspomnieniami do tych właśnie sentymentalnych chwil.

Oprócz niej na scenie zaprezentują się między innymi: Felicjan Andrzejczak, Krzysztof Cugowski, Janusz Radek, Natasza Urbańska, Viki Gabor, Rafał Brzozowski, Maciej Miecznikowski, Halina Mlynkova, Helena Vondrackova, Renata Zarębska, Anna Wyszkoni, Partita, Pectus, Feel i Sound’n Grace. Koncert poprowadzą Karolina Pajączkowska i Tomasz Kammel.

Natomiast o godzinie 22:00 rozpocznie się drugi niedzielny koncert „To już lato!”, czyli wakacyjne opolskie przeboje. Będzie to przegląd piosenek, które po premierze na opolskim festiwalu stały się hitami rozpoczynających się wakacji.

Wykonają je: Ryszard Rynkowski, Sławek Uniatowski, Pectus, Katarzyna Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny, Jacek Lenartowicz, Kabaret OT.TO, Rafał Brzozowski, Krzysztof Iwaneczko, Olga Bończyk, Ania Rusowicz, Janek Traczyk, Filip Gurłacz, Krzysztof Szczepaniak, Jurek Grzechnik, Olga Szomańska, Anna Wyszkoni, Michalina Sosna, Harlem. Gospodarzami programu będą Katarzyna Żak i Robert Rozmus.

Źródło: opole.pl
Autor: GP

Facebook