środa, 22 września 2021

Trzy firmy chcą budować nowy stadion w Opolu

 źródło: UM w Opolu

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski poinformował, że koperty z propozycjami wykonawców stadionu w Opolu zostały otwarte. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Mirbud SA – 159 mln zł. netto, ale jeszcze nie wiadomo czy to ona wybuduje stadion.

Stadion przy ulicy Technologicznej w Opolu ma pomieścić 11 500 widzów. Ma składać się z czterech trybun okalających boisko. Pod trzema z nich zmieści się zaplecze dla większości kibiców: kioski gastronomiczne, punkty pierwszej pomocy medycznej czy toalety. Czwarta trybuna będzie zabudowana. Przylegać ma do niej dwupiętrowy budynek klubowy, w którym będą m.in. szatnie, sale konferencyjne i miejsca dla komentatorów.

Najtańszą propozycję w przetargu przedstawiła firma Mirbud SA159 mln zł. netto (208.731 mln zł brutto), znana w Opolu z budowy Toyota Parku. Konsorcjum Polimex oszacowało koszt na 217 mln zł (282.284.998,77 mln zł brutto), natomiast Adamietz Sp. z o.o. chciałoby na budowę stadionu 242 mln zł (307.070.113,84 mln zł brutto). Jak informuje Urząd Miasta najtańsza oferta zbliżona jest cenowo do aktualnie budowanych stadionów w Sosnowcu czy Płocku.

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski zaznacza, że ze względu na to, że inwestorem jest Zakład Komunalny w Opolu wykonawcy będzie zapłacona kwota netto.

Ostateczna decyzja zatem jeszcze nie zapadła. Sama budowa obiektu przy ulicy Technologicznej ma zająć ok. 2,5 roku.

Dołącz do grupy Opole News na Facebooku i podziel się z nami opinią w tej sprawie! 

Gość w kawiarence

Facebook