niedziela, 16 stycznia 2022

Tym razem szpital w Kędzierzynie-Koźlu nie będzie covidowy

 źródło: OUW

Od poniedziałku 29 listopada dla pacjentów z COVID-19 będzie przeznaczony w pełni szpital w Oleśnie. Taką decyzję podjął Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

Tym razem to nie szpital w Kędzierzynie-Koźlu będzie całkowicie przekształcony na rzecz leczenia pacjentów z COVID-19, a placówka w Oleśnie.

Zyskujemy tym samym 150 miejsc, w tym 21 respiratorowych. Ponadto, oddział pediatryczny dla 20 dzieci. To rozmowy z dyrekcją obu szpitali, starostami obu powiatów, za co serdecznie dziękuję. To nasz wspólny głos, doszliśmy do kompromisu. Szpital w Kędzierzynie-Koźlu to wielospecjalistyczna placówka, oferująca szerszą diagnostykę niż szpital w Oleśnie. W trosce o wszystkich pacjentów z woj. opolskiego, postanowiłem dokonać zmiany we wcześniejszych ustaleniach i już od najbliższego poniedziałku placówka w Oleśnie będzie przyjmowała pacjentów z zakażeniem wirusa SARS CoV-2.
Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski

Pacjenci z Olesna, którzy nie będą chorzy na COVID-19 mają być leczeni w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu, w Kluczborku, Namysłowie oraz w Krapkowicach.

W najbliższą sobotę tj. 27 listopada na Opolszczyźnie planowane jest także uruchomienie: 20 dodatkowych łóżek w szpitalu w Głubczycach, 65 łóżek w 116. Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SP ZOZ w Opolu. Od 1 grudnia przybędzie 14 łóżek dla pacjentów z Covid-19 w nyskim szpitalu, a od 3 grudnia dostępnych będzie także 60 łóżek – w tym 5 OIOM, w szpitalu w Białej.

źródło: OUW

Facebook