Ukradł gong z kościoła. Grozi mu 7,5 roku więzienia
źródło: KWP Opole
Brzescy kryminalni zatrzymali 43-latka, który przyznał się do kradzieży mosiężnego gongu z miejscowej parafii. Wartość wyniesionego z kościoła przedmiotu to 2 500 złotych.
Do Komendy Policji w Brzegu wpłynęło zawiadomienie o kradzieży kościelnego gongu. Funkcjonariusze, dzięki zapisom monitoringu oraz relacjom świadków, ustalili rysopis i tożsamość podejrzanego. Z zebranych informacji wynikało, że złodziej najprawdopodobniej wykorzystał godziny, w których kościół był otwarty.
Policjanci określili gdzie może przebywać podejrzany i 2 lutego udało się dokonać zatrzymania na jednej z miejskich ulic. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionego przedmiotu. Pozostałe elementy mosiężnego gongu zostały zwrócone przez uczciwego znalazcę. Straty jakie spowodował swoim działaniem to 2 500 złotych.
Podejrzany przyznał się do zarzucanej mu kradzieży. Okazało się, że 43-latek był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.
źródło: KWP Opole/GP
Najnowsze artykuły
- Jubileuszowy Festiwal Książki Opole 2026. Trzy dni spotkań autorskich, targów i koncertów
- Już w czwartek (11.06) rozpocznie się 50. edycja Opolskich Konfrontacji Teatralnych!
- Porzucono opony w lesie, leśnicy proszą o pomoc
- ZUS: Ostatni moment na wniosek 800+ bez straty pieniędzy
- Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Czaplaka i Matejki
