Baner reklamowy dla PPP
sobota, 27 listopada 2021

Ukrywał przed policją. Znaleziono go na plantacji marihuany

 źródło: KWP Opole

44-letni mieszkaniec Opolszczyzny był poszukiwany przez służby listem gończym. Na jego trop wpadli kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Mężczyzna jest skazany przez sąd za oszustwa i wyłudzenia kredytowe.

Po tym, jak wyrokiem sądu został bezwzględnie pozbawiony wolności, skazany powinien stawić się do odbycia kary. Mężczyzna jednak uchylał się od odbycia wyroku. W związku z tym 44-latek był poszukiwany przez policję za pomocą listu gończego. W toku śledztwa mundurowi wytypowali prawdopodobne miejsce jego pobytu.

Policjanci obstawiali, że poszukiwany ukrywa się w jednej miejscowości nieopodal Niemodlina i nie mylili się. 2 września 44-latek został zatrzymany w domu swojego 19-letniego kolegi. Przy okazji przeszukiwania lokalu odnaleziono, liczącą osiem krzaków, hodowlę konopi indyjskich. Podejrzane rośliny zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy i przekazane do laboratorium.

Właściciel posesji i uprawy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za nielegalną uprawę konopi indyjskich grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 19-latek został również objęty policyjnym dozorem. 44-letni mieszkaniec powiatu opolskiego odtransportowany został do więzienia w celu odbycia zasądzonej kary.

konopia_indyjska
źródło: KWP Opole
konopia_indyjska
źródło: KWP Opole
źródło: KWP Opole

Gość w kawiarence

Facebook