Baner reklamowy dla PPP
czwartek, 21 października 2021

Uroczystość w Komendzie Wojewódzkiej w Opolu

 źródło: KWP Opole

Z okazji nadania stopnia generalskiego Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Opolu – dr. Rafałowi Kochańczykowi, w siedzibie Komendy odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem władz regionu. Gościem Honorowym była pierwsza kobieta w stopniu generalskim nadinsp. w stanie spoczynku Irena Doroszkiewicz.

W swoim przemówieniu Komendant zwrócił się do podwładnych – policjantów i pracowników opolskiego garnizonu Policji, dziękując im za oddaną służbę na rzecz mieszkańców Opolszczyzny. Zaznaczył, że otrzymana nominacja generalska jest dla niego ogromnym wyzwaniem, które wymaga dalszej, jeszcze bardziej oddanej pracy i wielu poświęceń.

Witając przybyłych gości, w tym Sławomira Kłosowskiego – Wojewodę Opolskiego, Szymona Ogłazę – Członka Zarządu Samorządu Województwa Opolskiego oraz innych przedstawicieli służb i instytucji na co dzień współpracujących z Policją, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Adam Tychowicz zaznaczył, że awans Pana Generała Kochańczyka jest niezwykle ważnym wydarzeniem dla całego opolskiego garnizonu.

Przypomnijmy, Komendant Wojewódzki Policji – dr Rafał Kochańczyk, znalazł się wśród siedmiu oficerów Policji, którzy odebrali z rąk Prezydenta RP Andrzej Dudy nominację na stopień generalski. Uroczystość odbyła się dniu Święta Policji, tj. 21 lipca br.

źródło: KWP Opole

Reklama

Gość w kawiarence

Facebook