czwartek, 19 maja 2022

Uwaga kierowcy! Od jutra zmiana organizacji ruchu

 źródło: Miejski Zarząd Dróg w Opolu

Od 1 grudnia inaczej pojedziemy w rejonie dworca Opole Wschodnie. Na co się przygotować? Oto wskazówki Miejskiego Zarządu Dróg.

Jak podaje MZD w Opolu, ruch z Zaodrza w kierunku Strzelec Opolskich będzie się odbywał nową jezdnią od strony ekranów akustycznych. Dalej mamy się kierować przez wybudowane centrum przesiadkowe, Katowicką i Kośnego. Później, z ulicy Augustyna Kośnego trzeba będzie skręcić w prawo i wtedy dopiero ruch powinien przebiegać już normalnie.

Dodatkowo, jadąc od strony Zaodrza, będzie możliwość skrętu w prawo w ulicę Oleską. Ze Strzelec Opolskich natomiast w kierunku Zaodrza ruch ma się odbywać analogicznie. Z Plebiscytowej wjedziemy w Kośnego, dalej pojedziemy przez Katowicką, centrum przesiadkowe i Batalionów Chłopskich. Nie będzie możliwości skrętu w lewo, w Oleską z osiedla AK. Jadąc ulicą Oleską do centrum, będzie można to zrobić tylko przez Chabry lub ulicę Kusocińskiego.

 

Na mapie przedstawia się to w ten sposób:

Zmiana organizacji ruchu, Centrum przesiadkowe
źródło: Miejski Zarząd Dróg w Opolu

Dojazd do stacji paliw

Na stację BP będzie można wjechać z ulicy Plebiscytowej nowo wybudowaną drogą prowadzącą do powstającego Centrum Usług Publicznych. Wyjazd będzie możliwy w kierunku ulicy Kośnego. Na stację Orlen wjazd i wyjazd będzie możliwy tylko z ulicy Oleskiej.

źródło: MZD Opole/IT

Facebook