poniedziałek, 21 czerwca 2021

W terenie zabudowanym jak na rajdzie. I to kobieta!

 Źródło: Opolska Policja

36-latka musiała bardzo się spieszyć, bo w terenie zabudowanym pędziła blisko 170 km/h! Policyjna grupa SPEED złapała prawdziwą piratkę drogową.

Funkcjonariusze grupy SPEED złapali w miejscowości Pietna kobietę, która swoim mercedesem przekroczyła dozwoloną prędkość aż o 120 km/h! Oprócz nałożonego mandatu i punktów karnych, 36-latka straciła prawo jazdy.

To ostatni rekord, ale nie jedyny taki przypadek. Również w miniony weekend i w tej samej okolicy prawo jazdy stracili dwaj mężczyźni, jadący w terenie zabudowanym ponad 100 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. Jeśli ponownie zostanie zatrzymany, okres odebrania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Identyczne wykroczenie za trzecim razem poskutkuje ponownym skierowaniem na egzamin prawa jazdy.

Mimo twardych zasad, nie pomagają apele policji o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość nadal jest główną przyczyną wypadków drogowych. Połączenie jej ze złymi warunkami atmosferycznymi, znacząco zwiększa to ryzyko.

Źródło: Opolska Policja/SI

Gość w kawiarence

Facebook