wtorek, 23 kwietnia 2024

Wicemistrzyni Polski z opolskiej policji

Asp. sztab. Monika Mrugała z komendy Miejskiej Policji w Opolu została Wicemistrzynią Polski w czasie 26. Mistrzostw Służb Mundurowych w Biegu o Nóż Komandosa.

8 października 2022 roku w powiecie lublinieckim odbył się 26. Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa im. gen. dyw. Włodzimierza Potasińskiego. W ramach tego wydarzenia odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Crossie. Około 700 zawodników – w tym przedstawiciele Policji, straży pożarnej, wojska, straży granicznej i innych służb wzięło udział w sportowych zmaganiach. Tylko 618 ukończyło dość wymagający bieg.

Na linii startu stanęła również 3-osobowa drużyna Polskiej Policji, w skład której weszła asp. sztab. Monika Mrugała z Komendy Miejskiej Policji w Opolu razem z dwiema częstochowskimi policjantkami. Funkcjonariuszki w pełnym umundurowaniu i w trudnych warunkach przebiegły 15 kilometrów, zdobywając II miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych.

Źródło: opolska.policja.gov.pl/