Plac Sebastiana 7
środa, 10 sierpnia 2022

Więcej łóżek w CWK, ale ograniczenie pracy lekarzy w USK

 autor: IT

W szpitalu tymczasowym zwiększono liczbę miejsc dla pacjentów z COVID-19. Uruchomiono 16 dodatkowych łóżek na bloku ogólnym i 10 na intensywnej terapii.

Aktualnie szpital jest w stanie przyjąć 56 pacjentów w części ogólnej, w całości wyposażonej w podłączenie do tlenu oraz 20 na intensywnej terapii, wymagających specjalistycznej pomocy anestezjologicznej.

Decyzja ta zapadła w związku ze znacznym wzrostem zachorowań oraz z ograniczeniem przyjęć planowanych i przejściem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu w stan pracy ostrodyżurowej. Oznacza to, że w szpitalu na ul. Witosa anestezjolodzy będą dostępni tylko jedynie do zabiegów ratujących życie, ograniczono działalność bloku operacyjnego i działalność zabiegową oddziałów.

Było to jedyne możliwe rozwiązanie w sytuacji rosnącej liczby przypadków pacjentów z koronawirusem, u których choroba przebiega ciężko. Według ostatnich informacji trudna sytuacja w kraju jest m.in. w sąsiadującym województwie śląskim i część pacjentów z tego regionu jest przekierowywanych do szpitala tymczasowego.
Dariusz Madera, dyrektor generalny USK w Opolu

Szpital przy ul. Witosa wciąż będzie prowadził zabiegi ratujące życie i zdrowie pacjentów. W każdym przypadku ostateczną decyzje podejmie lekarz.

Dyrekcja szpitala tymczasowego wystąpiła też z prośbą do wojewody opolskiego o kolejne zwiększenie liczby łóżek na oddziale ogólnym. Pozwoliłoby to na leczenie 104 chorych na COVID-19. Od początku pandemii do CWK trafiło 251 pacjentów z ciężkim przebiegiem SARS-COV-2. Według stanu na dzień 29 marca hospitalizowanych jest 46 pacjentów, w tym 7 na intensywnej terapii.

Dodatkowo w USK przy ul. Witosa są przygotowane 22 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub stwierdzoną chorobą SARS-CoV-2.

źródło: USK Opole/JZ

Facebook