poniedziałek, 21 czerwca 2021

Wielkie koty z opolskiego zoo zobaczysz już dzisiaj!

 źródło: opole.pl

Miłośnicy tych pięknych drapieżników mają powody do radości. Tygrys i dwa lwy, które kilka tygodni temu zamieszkały w Opolu, już dzisiaj zostaną pokazane zwiedzającym.

W lutym tego roku do Opola przyjechał tygrys syberyjski Diego, który wcześniej był mieszkańcem krakowskiego ogrodu zoologicznego. W marcu dołączyły do niego dwa lwy – bracia Atos i Portos, przywiezione z Gdańska. Opiekunowie dali zwierzętom kilka tygodni na zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu. Teraz nadszedł czas, aby zwierzęta przywitały się ze zwiedzającymi opolski ogród zoologiczny.

Drapieżne koty wróciły do Opola po blisko 25 latach. Ich sprowadzenie wiązało się z wybudowaniem odpowiedniego wybiegu, najbardziej zbliżonego do naturalnych warunków występowania zwierząt, a co za tym idzie – bardzo kosztownego. Trzeba było również zadbać o właściwe przeszkoleniem pracowników ogrodu. Spędzili oni w krakowskim i gdańskim ogrodzie kilka dni, mogąc poznać zwyczaje, charakter i sposób pracy ze zwierzętami.

Bardzo ważne dla nas było możliwie najwierniejsze oddanie warunków, w jakich te zwierzęta żyją w naturze. Mam tu na myśli między innymi obszerne wybiegi, naturalne i piaszczyste podłoże, dostęp do cieków wodnych oraz drewnianych podestów i konarów, z których tygrysy lubią obserwować okolicę.
Grzegorz Rolik, opolskie zoo

Dzikie koty i innych lokatorów opolskiego ogrodu zoologicznego można odwiedzać codziennie od 9:00 do 15:00.

źródło: Zoo Opole/SI

Gość w kawiarence

Facebook