środa, 22 września 2021

Wolontariusze „Wytchnieniowi” poszukiwani

 źródło: Stowarzyszenie Mudita

Rodzinom zajmującym się osobami niepełnosprawnymi często brakuje czasu na własne potrzeby. Właśnie dlatego zrodził się Wolontariat Wytchnieniowy, który ma wesprzeć takich opiekunów. Rekrutacja pomocników dotyczy także Opolszczyzny.

Stowarzyszenie Mudita szuka koordynatorów lokalnych do programu Wolontariatu Wytchnieniowego. Takie osoby pomagają m.in. w opiece nad dzieckiem lub innym bliskim z niepełnosprawnością. Mogą również wesprzeć rodzinę w codziennych czynnościach takich, jak umycie okien czy wyręczenie w zakupach.

Poszukiwani są Ci, którzy nie boją się kontaktu z drugim człowiekiem i chcieliby koordynować program wolontariatu na terenie swojego województwa. Szacuje się, że w Polsce żyje nawet 5 milionów osób z niepełnosprawnościami  – potrzeby są więc ogromne.

Na czym będzie polegać praca koordynatora wolontariatu?

– Głównym zadaniem będzie łączenie rodzin z chętnymi wolontariuszami, a także promocja projektu – pozyskiwanie nowych wolontariuszy i rodzin  lokalnymi kanałami na terenie danego województwa.
– Ważne jest również, by dbać o regularny kontakt z rodziną, informacje zwrotne, motywowanie wolontariuszy i odpowiadanie na ich bieżące potrzeby.

Co oferuje stowarzyszenie w zamian?

– Zapewnia umowę wolontariacką i wystawia potrzebne zaświadczenia.
– Organizuje szkolenia oraz wyjazdy integracyjne
– Stwarza możliwość realizacji stażu, praktyki studenckiej lub wolontariatu pracowniczego.
– Dba o dokładne wdrożenie w system pracy, wspiera w bieżących trudnościach, a także o współpracuje z działem promocji i socialmediów, żeby usprawnić realizację programu.
– W tym momencie poszukiwani są wolontariusze, ale organizacja bardzo dynamicznie się rozwija. W przyszłości praca pro bono może się przekształcić w częściowe bądź pełne zatrudnienie.

Chętne osoby mogą przesyłać zgłoszenia na adres: kontakt@wspieramy-mamy.pl

Gość w kawiarence

Facebook