czwartek, 19 maja 2022

WSSE „Invest Park” inwestuje we Wrzoskach. Mowa o 100-hektarowej działce!

 fot. ŁK

Przedstawiciele administracji rządowej oraz władze Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” podsumowali dobrą współpracę oraz ogłosili jej efekty w województwie opolskim. 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono także wspólne plany związane z Opolszczyzną. Wśród nich m.in. planowane wręczenie decyzji o wsparciu jednej z opolskich firm w wysokości ok. 100 mln zł oraz zakup jednego z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w kraju – 100-hektarowej działki we Wrzoskach (Opole).

 

 

Chciałbym podziękować Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK” za to, że możemy kontynuować naszą dynamiczną współpracę. My jako rząd, bez znaczenia o której agencji rządowej czy jednostce mówimy, musimy wspierać rozwój gospodarczy. To klasyczny przykład synergii, która daje efekty.”
Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodwoej
Marcin Ociepa
fot. ŁK

Z kolei, Prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” Piotr Wojtyczka, podkreślał, że choć Wałbrzyska Strefa jest jedną z największych w kraju, to dba o zrównoważony rozwój i wsparcie nie tylko na Dolnym Śląsku.

 

Jako WSSE „INVEST-PARK” mamy swoje priorytety, wśród których jest m.in. zrównoważony rozwój. Jesteśmy bardzo aktywni i koncentrujemy się na Dolnym Śląsku, gdzie mamy główną siedzibę, ale zależy nam również na rozwoju innych lokalizacji – w tym właśnie na woj. opolskim. Dowodem na to jest nie tylko prężnie działające biuro zamiejscowe, ale przede wszystkim wspólne projekty, o których dzisiaj chcemy opowiedzieć.
Piotr Wojtyczka, Prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”
WSSE i rząd
fot. WSSE

W czwartek, władze WSSE „INVEST-PARK” podpisały akt notarialny na zakup ponad 100 ha terenu, za blisko 100 mln zł. To bardzo ważna transakcja, która w istotny sposób przybliża Opolszczyznę do kolejnej inwestycji, która pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy całego Regionu.

Działka, którą nabyliśmy jest jedną z dosłownie najbardziej atrakcyjnych lokalizacji nie tylko w woj. opolskim, ale w skali kraju. To ponad 100 ha, które zakupiliśmy od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa za prawie 100 mln zł. To bardzo poważna inwestycja, na którą zdecydowaliśmy się w konkretnym celu. Tym celem jest sprowadzenie do woj. opolskiego znaczących inwestorów.  Liczymy, że podpisany akt notarialny jest kluczowym etapem na drodze do ogłoszenia nowych inwestorów właśnie tutaj, w Opolu.
dr inż. Paweł Kurtasz, Wiceprezes Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”

Kolejnym efektem współpracy strony rządowej, samorządowej i WSSE „INVEST-PARK” są też centra biznesowe, które mają powstać wkrótce w Nysie i w Brzegu. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” podpisała umowę z inwestorem zastępczym, który w jej imieniu kompleksowo przeprowadzi proces inwestycyjny. O tym wydarzeniu informowaliśmy w piątek .

 

 

Potrzebujemy jako Region nieustannego rozwoju gospodarczego. Cieszymy się, że nasza dobra współpraca z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „INVEST-PARK” przynosi wymierne efekty właśnie w postaci m.in. hal biznesowych czy zakupów kolejnych działek pod potencjalne inwestycje. To dobry kierunek, który wymaga kontynuowania wspólnych działań i podejmowania wspólnych wysiłków. 
Tomasz Witkowski, wicewojewoda opolski
Wicewojewoda
fot. ŁK

autor: SK

Facebook