Plac Sebastiana 7
czwartek, 11 sierpnia 2022

Wszystkie łóżka w szpitalu w CWK uruchomione

 źródło: USK w Opolu

Baza miejsc dostępnych dla pacjentów z koronawirusem wzrosła do 142. Znaleziono dodatkowych lekarzy, ale wstrzymano operacje planowe w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

Od początku działalności szpitala tymczasowego hospitalizowano w nim ponad 320 pacjentów. Trzeba jednak podkreślić, że nigdy wcześniej nie udostępniono wszystkich łóżek dla osób z COVID-19. Problemem nie był sprzęt, a ludzie. Dopiero teraz, po 4 miesiącach działalności placówki znaleziono niezbędną kadrę.

Kadra medyczna szpitala tymczasowego to w zasadzie kadra specjalistów z naszego szpitala, ale i pozostałych szpitali w regionie.
Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu
Mamy zapewnioną obsługę medyczną do wszystkich łóżek, sprzętu, przede wszystkim respiratorów, tak aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom hospitalizowanym w szpitalu tymczasowym.
Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski

Jak informuje dr Marek Piskozub, kierownik Szpitala Tymczasowego w Opolu, obecnie w szpitalu pracuje 350 osób. To głównie specjaliści z pozostałych placówek medycznych w regionie. W Szpitalu Tymczasowym w Opolu prace świadczą w ramach dodatkowych dyżurów.

Na duże uznanie zasługują także żołnierze, którzy codziennie pomagają w walce z COVID-19.
dr Marek Piskozub, kierownik Szpitala Tymczasowego w Opolu

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowano także film ilustrujący przekształcenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w szpital tymczasowy. Wideo jest dostępne na stronie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

źródło: OUW/IT

Facebook