niedziela, 16 stycznia 2022

Wytypuj ważne miejsca historyczne. Znajdą się w aplikacji!

 źródło: OUW

Około 100 miejsc z regionu znajdzie się na wirtualnej mapie historii, która będzie dostępna za darmo, dla wszystkich posiadaczy urządzeń mobilnych. Na stworzenie aplikacji Urząd Wojewódzki otrzymał dotację w wysokości 64 tys. zł.

Na mapie, która będzie dostępna w bezpłatnej aplikacji mobilnej, swój opis znajdą chociażby miejsca związane z Powstaniami Śląskimi. Ponadto, każdy będzie mógł poznać opolskich bohaterów oraz poszerzyć swoją wiedzę o wydarzenia z zakresu historii najnowszej. W ramach projektu zaplanowano także możliwość filtrowania miejsc według kategorii oraz możliwość udostępniania informacji o odwiedzonym punkcie w social mediach.

Jak wiadomo, dzisiaj zwłaszcza smartfon, ale też tablet i komputer, stanowi podstawowe wyposażenie młodych ludzi. Ten program jest kierowany szczególnie do nich. Trudno spotkać młodego człowieka, który nie operuje szybko na swoim smartfonie.
Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski

Osoby od 12 do 17 roku życia oraz dorośli mogą zgłaszać swoje pomysły w trzech kategoriach:
a) Powstania Śląskie,
b) Historia najnowsza,
c) Opolscy Bohaterowie.

Poza opisem miejsca, zgłoszenia powinny zawierać fotografie danego miejsca. Konkurs trwa do 30 września 2021 r., a prace można zgłaszać pocztą tradycyjną oraz e-mail na adres: niepodlegla18@opole.uw.gov.pl (regulamin konkursu w zał.). Nagrodami w konkursie są m.in. tablety oraz książki.

Projekt „[O]Polska historia mobilna” jest finansowany ze środków Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” na lata 2017-2022.

źródło: OUW/IT

Facebook