środa, 22 września 2021

Zakończenie roku szkolnego. Uczniowie tęsknili za nauką w klasach

 autor: IT

To były wyjątkowo trudne miesiące dla polskich uczniów i nauczycieli. W związku z pandemią koronawirusa lekcje odbywały się głównie online. Teraz nadszedł czas na wakacje.

Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego tym razem zorganizowano w PSP nr II im. Polskich Olimpijczyków w Opolu. W sali gimnastycznej placówki zebrali się tylko uczniowie kończący 8 klasę.

Pandemia nam ten rok szkolny popsuła tak można powiedzieć, ale daliśmy radę. Dzięki takim szkołom jak PSP II, dzięki panu dyrektorowi i radzie pedagogicznej, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom i samym uczniom, którzy potrafili się przestawić na to nauczanie zdalne i hybrydowe - daliśmy wszyscy radę. Mam nadzieję, że to ostatni taki utrudniony rok szkolny. Trzeba jednak być gotowym na wszystko i się szczepić. Życzę wszystkim uczniom, żeby bezpiecznie spędzili wakacje - żeby nabrali energii, nabrali sił i odpoczęli troszkę od tego trudnego roku, tak, żeby we wrześniu z nową energią, w nowych warunkach już mam nadzieję bez obostrzeń przystąpili do nauki.
Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski
uczniowie_odebrali_swiadectwa
autor: IT
Staram się dziś szukać jednak pozytywów. Przede wszystkim trzeba się cieszyć, że udało się bez problemów przeprowadzić egzaminy końcowe - zarówno w szkole podstawowej jak i średniej, mimo, że musiały być przeprowadzone w reżimie przebiegły bez problemów i to jest na pewno sukces. Trzeba się także cieszyć, że udało się przeprowadzić wszystkie przedmiotowe konkursy, które są bardzo ważne dla absolwentów ze względu na rekrutację. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia i w nowe pomoce dydaktyczne i lepiej doposażone szkoły.
Michał Siek, opolski kurator oświaty
To był bardzo trudny rok szkolny. Nie było innego wyjścia, trzeba było się do niego dopasować ogromnym kosztem. Dzieci po powrocie szybko pokazały, że chcą być w szkole. Na odległość można robić zakupy, ale nie uczyć. Do samego końca przestrzegamy zasad, także w kwestii rozdawania świadectw. Nie chcielibyśmy, aby skoro ostatnie dwa miesiące żyliśmy w reżimie, teraz wydarzyło się coś niespodziewanego.
Mirosław Śnigórski, dyr. PSP nr II w Opolu
uczniowie_odebrali_swiadectwa
autor: IT

W całym kraju rok szkolny 2020/2021 zakończyło ponad 4,3 mln uczniów. Na Opolszczyźnie świadectwa odebrało ok. 100 tysięcy najmłodszych i nastolatków.

autor: IT

Gość w kawiarence

Facebook