środa, 21 kwietnia 2021

Zakrywał się maską i dokonywał kradzieży

 źródło: KWP Opole

Policjanci z Namysłowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże. Jego łupem padł między innymi laptop skradziony z urzędu czy skarbonka z miejscowej restauracji. Za popełnione przestępstwa grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Ułatwieniem dla jego zuchwałych czynów miał być okres pandemii, który spowodował przejście części pracowników na pracę zdalną i mniejszą czujność pozostałych. 60-latek, korzystając z nakazu zakrywania ust i nosa oraz zakładając kaptur, miał złudzenie, że pozostanie bezkarny. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego nie dali się jednak zwieść i zatrzymali mężczyznę w jego miejscu zamieszkania, gdzie zabezpieczyli również skradzione mienie.

Kryminalni z wydziału przestępczości przeciwko mieniu przesłuchali mężczyznę, który przyznał się, że wykorzystując pandemiczne ograniczenia odwiedzał różne urzędy i lokale w celu próby kradzieży.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy kradzieży wartego około 1000 zł urzędowego laptopa, drugi kradzieży skarbonki z lokalu gastronomicznego. Oskarżony wyjawił śledczym, że w skarbonce znalazł blisko 500 zł. Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

źródło: KWP Opole/GP

Gość w kawiarence

Facebook