piątek, 19 kwietnia 2024

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle melduje się w półfinale rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów. Zadecydował o tym „złoty set”

Mistrzowie Polski przegrali spotkanie na wyjeździe z Itasem Trentino (3:2). W związku z tym bilans w dwumeczu tych drużyn wynosił (5:5). Dlatego do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny był „złoty set”, który to ZAKSA rozstrzygnęła na swoją korzyść.

Itas Trentino odrobił straty z pierwszego spotkania z ZAKSĄ i pomimo wyrównywanego meczu zwyciężył 3:2 (25:19, 23:25, 27:29, 25:21,15:12). Aby wyłonić zwycięzcę, potrzebny był „złoty set”, w którym to mistrzowie Polski od samego początku kontrolowali jego przebieg, prowadząc już 3:0. Ostatecznie ZAKSA zwyciężyła w nim 15:9 i to ona zagra w półfinale w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Kolejnym rywalem zespołu z regionu będzie zwycięzca fazy zasadniczej włoskiej Serii A1, Sir Safety Perugia (występują tutaj m.in. reprezentanci Polski- Kamil Semeniuk, Wilfredo Leon). W drugim meczu półfinałowym Halkbank Ankara zmierzy się z Jastrzębskim Węglem.

Autor: Piotr Franiczek