środa, 24 kwietnia 2024

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w półfinale Pucharu Polski

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla jako ostatni zapewnili sobie przepustkę do półfinału Pucharu Polski. We wczorajszym meczu pewnie pokonali Asseco Resovię bez straty seta.

Rzeszowianie jako pierwsi w tym sezonie pokonali ZAKSĘ w rozgrywkach ligowych, dlatego przed każdą konfrontacją obu drużyn można mieć nadzieję na kolejne niespodzianki. Wprawdzie rewanż ligowy padł łupem kędzierzynian, jednak Puchar Polski to nie to samo co rywalizacja ligowa. We wczorajszym meczu nie było jednak niespodzianki. Już w pierwszym secie Asseco Resovia rozbiła się na bloku gospodarzy. Lider tabeli w pełni kontrolował przebieg meczu, prezentując duże opanowanie i pewność w grze.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:16, 25:22, 25:19)

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 13-14 marca w Krakowie.