Baner reklamowy dla PPP
sobota, 27 listopada 2021

Zbliża się III edycja Młodzieżowej Politechniki Opolskiej

 źródło: Politechnika Opolska

Wraz z końcem grudnia zdolna młodzież z Opolszczyzny rozpocznie naukę w ramach Młodzieżowej Politechniki Opolskiej. Uczniowie, którzy na co dzień uczą się jeszcze w szkołach średnich, będą mieli okazję poznać akademickie metody badawcze i zapoznać się z wymarzoną uczelnią.

Proponowane tematy wykładów to m.in. przetwarzanie informacji w Internecie, fizjologia wysiłku w sporcie czy też żywność przyszłości. Zapowiedziano również, że każde zajęcia przeprowadzone zostaną w innym budynku Politechniki Opolskiej, dzięki temu uczniowie będą mieli szansę zapoznać się ze strukturą całej uczelni. Projekt Politechniki młodzieżowej to naturalne następstwo założonej kilkanaście lat temu Dziecięcej Politechniki Opolskiej przeznaczonej dla dzieci ze szkół podstawowych.

Na kierunek zostanie przyjętych 180 uczniów w wieku od 15 do 18 lat, którzy przejdą proces rekrutacji. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu w wymiarze 90 minut, a każda z grup liczyć będzie 30 osób. Rekrutacja prowadzona jest poprzez stronę internetową Politechniki Opolskiej.  Zapisy przyjmowane są pod adresem e-mail: mpo@po.edu.pl. Udział w projekcie jest bezpłatny.

źródło: Politechnika Opolska

Gość w kawiarence

Facebook