Zespół Partita odsłonił gwiazdę na opolskim rynku

Tym samym kolejna grupa, po kapelach IRA i Golec Uorkiestra, stała się częścią Alei Gwiazd w Opolu. Partita jest znana z takich utworów jak „Dwa razy dwa” czy „Pytasz mnie co Ci dam” i występuje na scenie już od 50 lat.
Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia. Odsłaniamy gwiazdkę na deptaku i to dla nas wielki honor. Teraz musimy zadbać o naszą zakładkę w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
To jest dla naszych wnuków. Kiedy przyjadą na wycieczkę do Opola, powiedzą: „O, dziadek!” – śmieją się artyści. – Nie będę ukrywał, że cieszymy się z tego i skrzydełka nam urosły. W pewnym momencie człowiek mówi: po co to wszystko ciągnąć. Niektórzy dodają, że trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. My pytamy: dlaczego? Przecież nic nas nie boli.
Po formacji Partita, swoją gwiazdę odsłonił również Krzysztof „Jary” Jaryczewski z zespołu Oddział Zamknięty. Przypomnijmy, że na Opolskiej Alei Gwiazd honoruje się artystów, którzy podbili scenę festiwalu w Opolu.
Źródło: Radio Doxa/ Dominika Gorgosz-Złoty/Paweł Brol
Najnowsze artykuły
- Opolscy policjanci podsumowali długi weekend majowy
- „Młoda Scena NCPP”- konkurs dla młodych artystów. Sprawdź, jakie nagrody czekają uczestników
- Do 20 maja niektórzy przedsiębiorcy mają czas na rozliczenie składki zdrowotnej
- Zdał egzamin i stracił prawo jazdy po kilku godzinach. 18-latek z gminy Zdzieszowice zatrzymany za brawurę
- W 20. rocznicę śmierci w MBP w Opolu odbędzie się wieczór z poezją Karola Wojtyły