piątek, 15 stycznia 2021

Zmiana na stanowisku prezesa KPR Gwardii Opole

 źródło: KPR Gwardia Opole

Niespełna 8 miesięcy trwała przygoda z klubem byłego już prezesa KPR Gwardii Opole. Wojciech Radziewicz podziękował za współpracę składając rezygnację z pełnionej funkcji.

W specjalnie wydanym oświadczeniu Wojciech Radziewicz podkreśla, że główną przyczyną rozstania z klubem są okoliczności życiowe.

Drodzy Zawodnicy, Kibice oraz Pracownicy, z przykrością rozstaję się z Klubem, pomimo mojego dużego zaangażowania w jego niedawne losy. Okoliczności życiowe sprawiły, że nie jestem stanie dalej prowadzić Klubu, który w ostatnim czasie stał się moim ogromnym wyzwaniem. Od samego początku prowadzenia tej działalności starałem się zadbać o Klub i poukładać go wewnątrz, jak i na zewnątrz, jak w każdej dobrze prosperującej spółce. Mam nadzieję, że zmiany, które wprowadziłem zostaną z wszystkimi na długo.
Wojciech Radziewicz, były prezes KPR Gwardii Opole

Radziewicz wykupił pakiet większościowy klubu szczypiornistów w maju 2020, przejmując stery w Gwardii. Jego działalność przypadła na czas pandemii, w związku z tym był zmuszony podjąć wiele niepopularnych decyzji. Zmiana organizacji klubu oraz renegocjacja kontraktów pozwoliła zachować płynność finansową, a braki środków nie wpłynęły znacząco na formę drużyny. Gwardia zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli PGNiG Superligi, ze stratą 5 punktów do podium.

Chciałbym podziękować osobom, które mnie wspierały w działaniach oraz tych, którzy w duchu naszej drużyny kazali mi walczyć do końca. Rozstaję się z Klubem w poczuciu satysfakcji, zarówno biznesowej, jak i osobistej życząc klubowi samych sukcesów.
Wojciech Radziewicz, były prezes KPR Gwardii Opole

Funkcję prezesa będzie teraz pełniła, dobrze znana kibicom Gwardii, Karina Radomska.

autor: TM

Gość w kawiarence

Facebook