Baner reklamowy dla PPP
sobota, 27 listopada 2021

Zmiana w fotelu trenera siatkarzy Stali Nysa

 źródło: FB/Stal Nysa

Jak poinformował klub w mediach społecznościowych trener Krzysztof Stelmach podał się do dymisji. Jego miejsce zajmie Daniel Pliński.

Wyniki Stali Nysa w PlusLidze nie napawały optymizmem. Drużyna jest na szarym końcu tabeli. W związku z tym sami kibice domagali się już od klubu pewnych zmian kadrowych. Te nastąpiły w niedzielę 7 listopada, kiedy Krzysztof Stelmach podał się do dymisji. Dzień później swoją rezygnację złożył też II trener – Wojciech Janas. Zarząd klubu przychylił się do jego decyzji.

Jest mi bardzo przykro, że sytuacja w Klubie zmusza nas do takiego kroku. Jesteśmy pełni uznania dla pracy Trenera Stelmacha i jego zaangażowania, którymi wykazał się w trakcie pracy dla naszego klubu.
Robert Prygiel, prezes Stali Nysa

Nowym trenerem żółto-niebieskich został dobrze znany kibicom siatkówki Daniel Pliński. To złoty medalista mistrzostw Europy, wicemistrz świata i trener brązowych medalistów Mistrzostw Świata U-21.

To dla mnie fajne wyzwanie. Uważam, że Stal ma spory potencjał, który postaram się uwolnić. W środę gramy z zespołem z Warszawy, w sobotę walczymy w Zawierciu z Aluronem. To bardzo mocni rywale, ale będziemy walczyli.
Daniel Pliński, nowy trener Stali Nysa w wypowiedzi dla Przeglądu Sportowego
źródło: Stal Nysa/Przegląd Sportowy

Gość w kawiarence

Facebook