poniedziałek, 21 czerwca 2021

Zmiany w obostrzeniach. Będą targi i duże wesela

 źródło: Pixabay

Od 6 czerwca wraca możliwość organizowania targów i konferencji. Ponownie będą działać sale zabaw dla najmłodszych. Zwiększy się także limit uczestników wesel i zgromadzeń publicznych.

Minister zdrowia poinformował, że w związku ze spadkiem zakażeń już za kilka dni wróci możliwość organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw z limitem 1 osoby na 15 metrów kwadratowych.

Kolejnym elementem, gdzie również będzie obowiązywał limit jednej osoby na 15 m2 to są sale zabaw - mówię tu o salach zabaw dla naszych najmłodszych, dla dzieci. One były do tej pory zamknięte. Tu przywracamy możliwość ich funkcjonowania z normatywem, który dotyczy całej tej branży eventowej.
Adam Niedzielski, minister zdrowia

Od 6 czerwca zwiększa się także limit uczestników wesel czy zgromadzeń publicznych z 50 do 150 osób. W tę liczbę nie wliczają się osoby zaszczepione. Każdy taki uczestnik musi mieć przy sobie certyfikat z kodem QR, który od wczoraj jest do pobrania z Internetowego Konta Pacjenta.

Decyzja w sprawie otwarcia dyskotek i klubów nocnych jeszcze nie zapadła.

Dołącz do grupy Opole News na Facebooku i stań się częścią naszej społeczności. Dzięki temu nie umknie Ci żaden, ważny temat. 

źródło: PAP/IT

Gość w kawiarence

Facebook