piątek, 29 marca 2024

Znakomite mistrzostwa opolskich łyżwiarzy! Mateusz Krzemiński i Magdalena Zych zdobyli po 3 medale

fot: Marcin Onufryjuk/ Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Z workiem medali wrócili zawodnicy AZS-u Politechniki Opolskiej z mistrzostw Polski w short-tracku. Mateusz Krzemiński był najlepszy na dystansie 1500 m, a Magdalena Zych trzecia w kraju na 500 m.

Do swojej kolekcji Mateusz Krzemiński dołożył jeszcze srebrny i brązowy medal. Drugie miejsce wywalczył w sztafecie męskiej razem z Sebastianem Hydzikiem, Adamem Filipowiczem i Szymonem Hyjkiem, a brąz zdobył w superfinale na 3000 metrów.

Znakomite wyniki uzyskała też Magdalena Zych. Do Opola przywiozła 3 brązowe medale. Indywidualnie zdobyła je na 500 m i w superfinale na 3000 m, a wspólnie w sztafecie z Magdaleną Warakomską, Wiktorią Tkaczuk, Lilianą Albańską i Magdaleną Wilgą.