Plac Sebastiana 7
wtorek, 4 października 2022

Znamy terminy wypłat 500 plus

Już w tym tygodniu ZUS przeleje na rachunki bankowe rodziców ponad 590 mln zł. Terminy wypłat to 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca.

Od początku czerwca Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejął obsługę przyznawania i wypłacania świadczenia rodzinnego. Od tego miesiąca wyłącznie ZUS będzie odpowiedzialny za realizację tej formy pomocy dla rodzin. W ubiegłym tygodniu wartość przelewów na konta rodziców i opiekunów sięgnęła 600 mln zł. Teraz ZUS w skali całego kraju wypłaci 590 mln zł.

W województwie opolskim na nowy okres rozliczeniowy w ramach świadczenia rodzinnego wpłynęło prawie 86 tysięcy wniosków, na niemal 132 tysiące dzieci. Każdy rodzic będzie mieć stały termin płatności, który może sprawdzić na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Termin płatności będzie przydzielany automatycznie, losowo i będzie obowiązywał przez cały konkretny okres, na który zostało przyznane świadczenie. Aktualny potrwa od 1 czerwca do końca maja przyszłego roku. Gdy płatność wypada na dzień wolny od pracy, pieniądze trafią na konto wcześniej .
Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego

Aby sprawdzić na PUE datę wniosku trzeba się zalogować do PUE ZUS, wybrać przycisk „Rodzina 500+”, wyświetlić listę złożonych wniosków, zaznaczyć wniosek i wyświetlić „szczegóły”, a następnie „wypłaty i zwroty”.

Wniosek o świadczenie wychowawcze jest elektroniczny. Można go złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, a pieniądze są przekazywane wyłącznie na rachunki bankowe.

źródło: zus.pl/SK

Facebook