czwartek, 19 maja 2022

ZUS przypomina o bonie turystycznym

dziecko pexels.com

Dzisiaj rozpoczęły się ferie zimowe w województwie opolskim. Przypominamy, że w czasie ich trwania rodzice mogą wykorzystać bon turystyczny. 

Mieszkańcy Opolszczyzny aktywowali niemal 75 proc. przysługujących im bonów na kwotę 61 mln zł.

W województwie opolskim do programu Polski Bon Turystyczny przystąpiło 303 operatorów turystycznych. W 223 z nich rodzice rozliczyli się bezgotówkowo w formie bonu, a wartość transakcji dla podmiotów turystycznych w regionie sięgnęła 17,4 mln zł. U opolskich przedsiębiorców z branży turystycznej zrealizowano ponad 26,6 tysięcy bonów.

Okazją do sięgnięcia po bon turystyczny jako środek płatności mogą być najbliższe dwa tygodnie czyli zimowe ferie. Mieszkańcy Opolszczyzny dotychczas w pełni wykorzystali jedynie 39 tysięcy bonów. Ciągle nie ruszonych na Platformie Usług Elektronicznych ZUS jest około 25 tysięcy bonów o wartości ponad 18 milionów złotych.
Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Jak skorzystać z bonu turystycznego?

Korzystanie z bonu jest proste. Wystarczy założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu trzeba wybrać zakładkę – „Ogólny”, a następnie – „Polski Bon Turystyczny”. Bon można aktywować w dowolnej chwili, nawet kilka dni przed wyjazdem. Bonu nie można wymienić na gotówkę. Nie ma potrzeby wydawać go od razu, ponieważ płatność można dzielić.

źródło: ZUS/SK

Facebook